Buszujący w Piachu
Czyli na rowerze przez Saharę!
Maroko, 26.01-10.02.2013

 

Jazda po asfalcie Cię nudzi? Mamy coś dla offroadowych zapaleńców. Dokładnie 10 dni na największej pustyni świata, pedałując po terenie dość trudnym, jednak z małym obciążeniem (głównie woda i absolutne minimum pozwalające na przeżycie na pustyni). Dziennie pokonywać będziemy niewielkie dystanse, w okolicy 50 km, jednak zapewniamy – w saharyjskich warunkach to nie jest mało! Rzeczy, których nie będziemy potrzebowali przy sobie (namioty, zapasy jedzenia i wody), przewożone będą samochodem. Kiedy będziemy jechać przez kompletne pustkowia i na tasie nie będzie oazy, z obozem będą na nas czekali zaprzyjaźnieni Berberowie. Czeka nas dużo zabawy, przelanego potu i satysfakcji z pokonania pustyni. Już nie możemy się doczekać!

Zaczynamy w Merzoudze, jedziemy przez pustynię wzdłuż granicy algierskiej. Następnie przejeżdżając przez Tagonit dostaniemy się do M’hamidu, skąd ruszymy w stronę wielkiego ergu Chigagga. Zostawiając wysokie wydmy za sobą udamy się do wyschniętego jeziora Irikli. Następnie poruszając się trasą rajdu Paryż Dakar popedałujemy do Taty, gdzie zakończymy nasz przejazd.

Ale! Nie ma dwóch takich samych wypraw! Podany plan i trasa, może być modyfikowany i tworzony na nowo na bieżąco, w czasie wyprawy – to grupa tworzy wyjazd i jedyne, co nas tak naprawdę ogranicza, to data powrotu ;)

Koszty:

Cena wyjazdu zależy od aktualnych cen biletów lotniczych. Jeżeli jesteś zainteresowany wyjazdem – proszę zadzwoń lub napisz do nas, podamy ci aktualne koszta wyprawy.

Pokrywamy koszty przelotu z transportem rowerów, zaplanowanego transport autobusowy na miejscu, wsparcia samochodu suportowego na miejscu, zakwaterowania, ubezpieczenia, wypożyczenia sakw i namiotów.

Nie zapewniamy wyżywienia – na miejscu trzeba się przygotować na wydatek ok. 200 euro (starczy też na pamiątki).

Kontakt:

rekrutacja@united-cyclists.com
tel. 790 027 131, 889 420 404

Zobacz nasze zdjęcia z Sahary!