O nas

United Cyclists to przede wszystkim miłość do roweru i do wolności, jaką ten sprzęt daje. Tworzą ją osoby, którym rower towarzyszy od zawsze. Ledwo zaczęliśmy chodzić, a już zapragnęliśmy jeździć. Kiedy górki koło domu przestały nam wystarczać, zaczęliśmy jeździć dalej i dalej, odkrywając coraz ciekawsze tereny… I tak dotarliśmy do Afryki Północnej, czyli miejsca, do którego wracamy najchętniej.

10311842_755776564458576_8004335673252370131_n

Zaczęliśmy jako grupa przyjaciół chętnych na wspólne rowerowe wypady. Z czasem do przyjaciół zaczęli dołączać ich znajomi, a spontaniczne wycieczki stały się coraz bardziej zorganizowane. Tak powstała idea, by otworzyć się na ludzi z zewnątrz. I to nie tylko na w pełni wyposażonych zapaleńców, ale również osoby kochające rower, mające siłę w nogach i ciekawość świata, jednak niekoniecznie pełne zaplecze sprzętowe i logistyczne.

Rowerowe wyjazdy organizujemy od lat. Pierwsze większe grupy pojechały z nami na Saharę w 2006 roku. A ponieważ wszyscy wracali z wyjazdów szczęśliwi, a zainteresowanie nimi rosło, wyjeżdżaliśmy coraz więcej. Początkowo do Europy (Gruzja, Rumunia, Grecja) i Afryki (Maroko, Tunezja, Libia), a ostatnio także do Ameryki Południowej (Peru i Boliwia) i Azji (Indie, Nepal, Kirgistan). A w planach oczywiście jeszcze więcej!

Kiedy w końcu przyszedł czas, aby tą wariacką rowerową fazę sformalizować, zrodziło się UNITED-CYCLISTS.COM